JETRONICS

AUTO-SERVICE
Gorzów Wlkp., ul. Krótka 22, tel./fax (48) 95 723 84 35

Instalacje gazowe, elektronika samochodowa
Powierz swój samochód profesjonalistom!


System wtrysku gazu Sequent P&D

System wtrysku Sequent Plug & Drive jest unowocześnionym systemem Sequent 24 i 56 sekwencyjnego wtrysku gazu który doskonale sprawdził się w samochodach. Powstał w wyniku badań i doświadczeń prowadzonych przez zespół fachowców firmy BRC w odpowiedzi na zapotrzebowanie grona klientów użytkujących pojazdy z sekwencyjnym wtryskiem benzyny z zastosowaniem standardów diagnostycznych EOBD.Sequent Plug & Drive przeznaczony jest do nowoczesnych samochodów pracujących z szyną danych CAN i w standardzie EOBD.
Dozowanie gazu odbywa się za pośrednictwem listwy wtryskiwaczy z maksymalną dokładnością albowiem każdy wtryskiwacz obsługuje wyłącznie jeden cylinder. Wtryskiwacze dzielimy na trzy grupy wielkościowe: niebieskie, pomarańczowe i żółte. Największe wtryskiwacze mogą obsłużyć moc do 30 kW (40,8kM) co przy sterowaniu ośmioma wtryskiwaczami daje mon 240 kW (326 kM). W systemie tym zostaje wyeliminowane ryzyko występowania płomienia zwrotnego czyli tzw. "Strzałów" ponieważ wtrysk gazu następuje w pobliżu zaworów ssących w momencie ich otwarcia. Ze względu na wysoce zaawansowany software służący do konfigurowania i regulacji, prostotę obsługi, zasady działania, szybki montaż, niezawodność oraz atrakcyjną cenę system ten zyskał uznanie grona klientów w samochodach których został zamontowany.
Specjalne funkcje w oprogramowaniu PC pozwalają na jeszcze doskonalsze kalibracje w przypadku zastosowanie w samochodach z turbodoładowaniem. W systemie Sequent Plug & Drive głównym elementem koordynującym jak również i odpowiadającym za prawidłową pracę instalacji gazowej jest nowej generacji centralka Sequent Plug & Drive która poprzez odpowiednio unowocześnione funkcje oraz bezpośrednią współpracę z centralą benzynową steruje całym procesem wykorzystując możliwości standardu EOBD i szyny danych CAN. Dzięki tej doskonałej integracji brak jest różnic pomiędzy jazdą na gazie a jazdą na benzynie. Otwarcie wtryskiwaczy gazowych i wtryskiwanie gazu ma miejsce dokładnie w tym samym czasie co w przypadku pracy na benzynie wtryskiwaczy benzynowych, które podczas jazdy na gazie zostają odłączone.
W przypadku awarii któregoś z elementów instalacji gazowej lub braku gazu następuje automatyczne przełączenie na zasilanie benzyną. System ten spełnia najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin EURO 4, oraz normy ONZ E67.01 przez co jest przyjazny dla środowiska.JETRONICS S.C. Auto Service
66-400 Gorzów Wlkp., ul. Krótka 22
tel./fax (48) 95 723 84 35
GPS: N52 42'58,39", E15 15'27,26"
e-mail: biuro@jetronics.com.pl