JETRONICS

AUTO-SERVICE
Gorzów Wlkp., ul. Krótka 22, tel./fax (48) 95 723 84 35

Instalacje gazowe, elektronika samochodowa
Powierz swój samochód profesjonalistom!


System wtrysku gazu Sequent 56

System wtrysku Sequent 56 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej, który doskonale sprawdził się w samochodach wyposażonych we wtrysk benzyny. Powstał w wyniku badań i doświadczeń prowadzonych przez zespół fachowców firmy BRC w odpowiedzi na zapotrzebowanie grona klientów użytkujących pojazdy z sekwencyjnym wtryskiem benzyny.
Sequent 56 przeznaczony jest do silników sześcio i ośmiocylindrowych.
Dozowanie gazu odbywa się za pośrednictwem listwy wtryskiwaczy z maksymalną dokładnością albowiem każdy wtryskiwacz obsługuje wyłącznie jeden cylinder. Każdy wtryskiwacz może obsłużyć moc do 30 kW (40,8kM) co przy sterowaniu ośmioma wtryskiwaczami daje mon 240 kW (326 kM). W systemie tym zostaje wyeliminowane ryzyko występowania płomienia zwrotnego czyli tzw. "Strzałów" ponieważ wtrysk gazu następuje w pobliżu zaworów ssących w momencie ich otwarcia. Ze względu na prostotę obsługi, zasady działania, szybki montaż, niezawodność oraz atrakcyjną cenę system ten zyskał uznanie grona klientów w samochodach których został zamontowany. Zamontowanie tego systemu w samochodzie obok korzyści finansowych przyniesie również ulgę dla środowiska.
W systemie Sequent 56 głównym elementem koordynującym jak również i odpowiadającym za prawidłową pracę instalacji gazowej jest centralka Sequent 56 która poprzez odpowiednie oprogramowanie oraz bezpośrednią współpracę z centralą benzynową steruje całym procesem. Dzięki tej doskonałej integracji brak jest różnic pomiędzy jazdą na gazie a jazdą na benzynie. Otwarcie wtryskiwaczy gazowych i wtryskiwanie gazu ma miejsce dokładnie w tym samym czasie co w przypadku pracy na benzynie wtryskiwaczy benzynowych, które podczas jazdy na gazie zostają odłączone. W przypadku awarii któregoś z elementów instalacji gazowej lub braku gazu następuje automatyczne przełączenie na zasilanie benzyną. System ten spełnia najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin EURO 4, oraz normy ONZ E67.01 przez co jest przyjazny dla środowiska. Centrala SEQUENT 56 posiada wbudowane emulatory i może sterować silnikami do 8 cyl.Listwa wtryskowa z wtryskiwaczami BRC ewentualnie KEIHIN, z czujnikiem temperatury gazu odpowiedzialne są za podawanie odpowiedniej dawki gazu w określonym czasie na dany cylinder.

Reduktor GENIUS SEQUENT 56 którego parametry pozwalają w pełni na dostarczenie wymaganej ilości gazu w określonym czasie co ma decydujące znaczenie w przypadku silników o większej pojemności oraz z turbodoładowaniem. FOTO

Okablowanie SEQUENT 56 służy do zbudowania instalacji elektrycznej systemu Sequent 56 posiada specjalne kable do odcięcia wtryskiwaczy benzynowych co minimalizuje ingerencję w instalację benzynową i prawdopodobieństwo awarii systemu benzynowego spowodowanej montażem instalacji LPG.JETRONICS S.C. Auto Service
66-400 Gorzów Wlkp., ul. Krótka 22
tel./fax (48) 95 723 84 35
GPS: N52 42'58,39", E15 15'27,26"
e-mail: biuro@jetronics.com.pl